O nás

Timka Kutisova Heroica Slavica

K bassetom ma ešte ako malé dievča priviedol nádherný animovaný film – Rover Dangerfield.  Basset ako hlavný hrdina bol lenivý, svetácky a namyslený, avšak hneď, ako sa jeho situácia zmenila, stal sa pracovitým, spoločenským a oddaným rodinným psom. Tvorcovia veľmi presne vystihli jeho typickú povahu:

Basset je pes veľmi láskavý, prispôsobivý a milujúci. Pôsobí smutným a lenivým dojmom, opak je však pravdou. Hoci nepohrdne leňošením na gauči, je aktívnym a vášnivým poľovníkom. Je neodmysliteľnou súčasťou rodiny a má obrovské srdce zo zlata. 

Práve moja láska ku zvieratám ma priviedla k štúdiu veterinárneho lekárstva. S manželom nás spojila vášeň pre psy a  poľovníctvo. Spolu sa našim psom venujeme naplno ako po výstavnej, tak aj po poľovnej stránke.

Naša chovateľská stanica HEROICA SLAVICA vznikla v roku 2017.

Kennel Heroica Slavica

Nachádzame sa v malebnej dedinke pod Tribečom na západnom Slovensku. Psíky majú k dispozícii veľkú záhradu na behanie a teplú izbu v dome na spanie.  Staráme sa o nich s láskou a rešpektom k ich prirodzeným potrebám. Sú kŕmené BARF – om, t. j. surovou stravou, ktorá im dodá všetky potrebné prvky, vitamíny a minerály v tej najprirodzenejšej podobe. 

Poďte s nami objavovať rozmanitý a veselý svet bassetov!